Rozprávková kancelária - Meseiroda

Rozprávková kancelária v obci Bretka sa nachádza v Skanzene Beretkei.
Rozprávkové kráľovstvo ponúkne rodinám s deťmi - ako aj ďalším cieľovým skupinám aktívny program pre poznávanie územia MAS OZ KRAS a MAS Moravský kras o.s. Projekt počíta s vytvorením 10 centier "Rozprávková kancelária" v každom regióne. Nosnými prvkami programu budú spoznávanie územia formou povestí a rozprávkovo spracovaných príbehov, pričom projekt počíta so zberateľským záujmom, pretože deti budú na jednotlivých lokalitách zbierať pečiatky s hlavnými hrdinami rozprávok do cestovateľského pasu. Ďalšími atraktívnymi aktivitami projektu budú kultúrno-spoločenské akcie v regiónoch zamerané na detského návštevníka, vzdelávacie akcie a internetový sprievodca Rozprávkovým kráľovstvom s fórom pre nezávislé referencie.